Jan Vinkler
Czech Republic

Countries

  • Czech Republic

Cities

  • PRAGUE

I help my clients discover the power they have to improve their lives with a healthy body and work with them to achieve sustainable physical and mental performance and longterm life balance.

As certified neuro-trainer my primary focus is neuroscience and brain based training. Working on the brain level is the fastest and most efficient way to achieve any goals, whether its physical or mental performance, pain management, better vision, mobility, strength, energy or better health.

Proper breathing is an important part of our overall wellness with a tremendous influence on the nervous system. Techniques I have learned through Oxygen Advantage have helped me expand my understanding of the human body, solve life long insomnia, ease anxiety, find calmness of mind and massively improve performance.

Stable mind and well performing body are big part of the roadmap to longterm health I teach my clients.

I train in Czech and English language and organise live courses in Prague and online courses.

Get in touch with me to let me help you become the best version of yourself.

Pomáhám svým klientům objevit sílu, kterou získají ve zdravém těle a která jim umožní žít život, jaký si přejí. Cílem mé práce je dosažení udržitelné fyzické a duševní výkonnosti a dlouhodobé životní rovnováhy.

Jako certifikovaný neurotrenér se primárně zaměřuji na neurovědy a trénink mozkových funkcí. Práce na úrovni mozku je nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak dosáhnout jakýchkoli cílů, ať už jde o fyzickou nebo duševní výkonnost, zvládání bolesti, bystrost smyslů, pohyblivost, sílu, energii nebo lepší zdraví.

Správné dýchání má obrovský vliv na nervový systém a je důležitou součástí našeho celkového zdraví. Techniky, které jsem se naučil prostřednictvím Oxygen Advantage, mi pomohly rozšířit mé chápání lidského těla, vyřešit celoživotní nespavost, zmírnit úzkost, najít klid mysli a výrazně zlepšit fyzický výkon.

Stabilní mysl a dobře fungující tělo jsou významnou součástí cesty k dlouhodobě udržitelnému zdraví, kterou učím své klienty.

Trénuji v českém a anglickém jazyce. Pořádám živé kurzy v Praze a online kurzy. Kontaktujte mě, rád vám pomohu stát se tou nejlepší verzí sebe sama.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop