Dawid Galanciak – Ilczyszyn
Poland

Countries

  • Poland

Cities

  • WROCłAW

The very first thing I remember from my childhood is that I was in move. Since then I have never stopped! Over that time I found out more and more about functional movement, calisthenics, running, weight-lifting, martial arts and yoga. I took part in many competitions: running, crossfit, kettlebells ones and kick-boxing fight. But to be honest – I was totally out of breath. Meeting Patrick McKeown allowed me to improve my breathing patterns and improve my level in all trainings.

I am an instructor of Buteyko Method and Oxygen Advantage, yoga teacher and personal trainer too. I work in Wrocław where together with my wife we already teach a lot of people. I prefer personal meetings but I’m also open to Internet classes. I work with individual clients, groups, teams… I just try to spread the knowledge I really believe in.

I will teach you how to breath in a correct way during the day and night to improve your life. While you train I will show you the way how to use breathing during your trainings. I will also help you get more focus, become less distract and decline your stress level. In shorts – I’ll remind you how to use breathing as a tool to mindful and healthy life.


Pierwszą rzecz jaką pamiętam z dzieciństwa jest to że byłem w ruchu. Od tamtej pory nigdy się nie zatrzymałem. Od tego czasu zgłębiałem coraz więcej na temat ruchu, kalisteniki, biegania, podnoszenia ciężarów, sztuk walk oraz jogi. Brałem udział w zawodach: biegania, crossfitowych, kettlebells oraz walczyłem w kick boxingu. Będąc szczerym – brakowało mi tchu. Poznanie Patricka McKeowna pozwoliło mi na poprawienie moich wzorców oddechowych oraz poprawa poziomu jakości treningu w wymienionych dziedzinach.

Jestem instruktorem Metody Buteyki oraz Tlenowej Przewagi, nauczycielem jogi a także trenerem personalnym. Pracuje we Wrocławiu gdzie razem z żoną już nauczamy wielu ludzi. Preferuje osobiste spotkania ale jestem również otwarty na zajęcia przez internet. Pracuje z indywidualnymi klientami, grupami, zespołami… po prostu staram się rozprzestrzeniać wiedzę w którą wierzę.

Naucze cię jak oddychać prawidłowo w ciągu dnia oraz w nocy tak by poprawiło to jakoś życia. Podczas treningu, nauczę jak wykorzystać oddech. Pomogę również pozostać bardziej skoncentrowanym, być mniej podatnym na rozproszenie oraz obniżyć poziom stresu. W skrócie – przypomne jak oddychać by cieszyć się świadomym i zdrowym życiem.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop