Jiři Uhliř
Czech Republic

Countries

  • Czech Republic

Cities

  • OPAVA

Jiri has been intensively studying the method of healthy breathing at his teacher Patrick McKeown in recent years and works as a certified OXYGEN ADVANTAGE® instructor and now as a Master Instructor (Instructor Trainer) for the Czech Republic and a BUTEYKO CLINIC INTERNATIONAL® instructor.

Jiri holds regular educational lectures and practical workshops on healthy breathing and cold exposure. He trains individuals, groups, and sports teams through live and online events.

He is the founder and administrator of the largest cold exposure community on FB: Otužování. Jak se snadno otužovat. and healthy breathing communities on FB: Zdravé dýchání podle Buteykovy metody in the Czech Republic, to which he provides guidance and passes on his practical experience.

The motto “Do you want to be healthy and vital all your life? Control your breath and breathe healthily !!! ”

Jiri can be reached at [email protected] and lives in Opava, Czech Republic.

Jiří poslední roky intenzivně studoval metodu zdravého dýchání u svého učitele Patricka McKeowna a pracuje jako certifikovaný instruktor OXYGEN ADVANTAGE® a nyní jako Master Instructor (Instructor Trainer) pro Českou republiku a instruktor BUTEYKO CLINIC INTERNATIONAL®.

Pořádá pravidelné vzdělávací přednášky a praktické semináře na téma zdravého dýchání a otužování. Trénuje jednotlivce, skupiny i sportovní týmy formou živých nebo online akcí.

Jiří je zakladatelem a správcem největší otužilecké komunity na FB: Otužování. Jak se snadno otužovat. a komunity zdravého dýchání na FB: Zdravé dýchání podle Buteykovy metody v České republice, kterým poskytuje poradenství a předává své praktické zkušenosti.

Motto „Chceš být celý život zdravý a vitální? Ovládni svůj dech a zdravě dýchej!!!“

Jiřího můžete kontaktovat na [email protected] a žije v Opavě, České republice.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop