Mgr. Dárius Štorcel
Czech Republic, Slovakia

Countries

  • Czech Republic
  • Slovakia

Cities

  • BRATISLAVA

Celý môj život sa vždy točil okolo pohybu a športu. Vyrástol som na hokejových štadiónoch po celom Slovensku kde som trávil väčšinu svojho času medzi štvrtým až dvadsiatim rokom života.  Po ukončení hokejovej kariéry som nastúpil na Univerzitu Komenského na Fakultu športu. Viac času mimo hokejového štadiónu ma priviedlo k ďalším športom ako vzpieranie, bicyklovanie, behanie, športové lezenie, snowbording, surfovanie, skialpovanie a mnoho ďalších.

Počas univerzitného vzdelávanie som okrem hokeja objavil novú vášeň a to ľudské telo. Zvedavosť ako funguje a ako z neho dostať čo najlepší výkon nielen v športe ma previedla mnoho prednáškami, workshopmi,  kurzami, certifikáciami či školeniami. Až rokmi praxe a vzdelávania som pochopil, že náš výkon je podmienený dôležitým faktorom, a tým je zdravie. 

Pohľad na zdravie ako na kľúčový faktor nášho nie len výkonu ale aj spokojnosti, šťastia, či úspechu ma priviedol k témam ktoré sa stali základom mojej práce s klientami. Tieto témy sú spánok, strava, pohyb, dych, voda, svetlo a chlad. Každá z týchto tém je pomyselným kľúčom do nášho cirkadiánneho rytmu.  Tieto témy vnímam ako základné biologické potreby. Bez spánku a vody do pár dni umrieme, bez stravy do pár týždňov, bez pohybu do pár mesiacov či rokov a však bez dychu do pár sekúnd, najlepší z nás do pár minút. Preto vnímam DYCH ako základnú biologickú potrebu. 

OA sa ku mne pomaly dostávalo z viacerých smerov. Už roky pracujem s dychom ako posturálnym nástrojom v pohybovej terapii, postupne sa k posturálnej funkcii bránice pridali dychové cvičenia ovplyvňujúce vnútornú biochémiu cez školenia WHM, cez štúdium kníh Dr. Buteyka až po Jamesa Nestora sa ku mne dostala kniha OA. Tá zmenila a ujasnila môj pohľad na dych, a hneď som vedel že s touto metódou chcem pracovať. Ak vás táto téma zaujíma či už len na krátky rozhovor,  videocall alebo chcete nadstaviť program či konzultovať svoje úspechy pravidelne, neváhajte ma kontaktovať. Ak máte záujem o workshop  pre firmu, gym, akadémiu alebo akýkoľvek event budem tak isto veľmi rád ak ma budete kontaktovať.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop