Pavol Grman PhD
Slovakia

Countries

  • Slovakia

I was a professional football player for a couple of years. After the injury of my knee, I have started to learn how to recover better, effectively. During the time, I have become an instructor of Wim Hof method and together with my brother – physical therapist, we have started to teach sportsmen how to recover faster. It was okay, but still, something was missing.

After that, I understood, that I do not know a lot about breathing. I was seeking for more and I have found Oxygen Advantage. Immediately, I have started to try it in my training. It was very interesting and then I have decided to study this system and also become an instructor. Nowadays, we can teach with my brother very good combination of these methods. Oxygen Advantage is just amazing. I love it.

I also like to share this knowledge in our workshop and seminars.

Together with my brother, we cooperate with many professional sportsmen, active people and also with every person who understood, that breathing is not just breathing. It is more than one can imagine.

We show to people, sportsmen, how they can reach their full potential of breathing, moving and recovering more effectively. People can find a lot of information in the Slovak language about breathing and about biomechanics and physiotherapy in these two groups:

Reach me here:

https://www.youtube.com/@devaphysiocoaches 

https://devagym.sk/com/the-invisible-performace-newsletter/

I am teaching in Slovakia/Czech Republic & Greece /Europe.

Už od malička sa celý môj život točil okolo futbalu, a tak, ako každý malý chlapec som mal ambície stať sa vrcholovým športovcom. Tieto ambície sa veľmi rýchlo zmenili, keď som počas jedného z mnohých sezónnych zápasov utrpel zranenie, kvôli ktorému už vrcholový šport viac neprichádzal do úvahy. Avšak, ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Moje zranenie ma primälo zamyslieť sa nad dôvodom, prečo vôbec prišlo, a ako sa mu mohlo predísť.

Táto zvedavosť ma priviedla k voľnočasovému štúdiu správnej a zdravej regenerácie. Mojou osobnou preferovanou formou regenerácie bola vždy studená voda, čoho výsledkom bol certifikát inštruktora Wim Hofovej metódy. Zatiaľ čo ja som sa venoval štúdiu tejto metódy, môj brat mal za sebou už niekoľko rokov praxe s pražskou školou DNS, ktorej základom je taktiež dýchanie. Časom sme zistili, že dýchanie v sebe skrýva oveľa viac potenciálu, ako si jeden môže myslieť.

Toto uvedomenie nás privialo až k technike Oxygen Advantage (OA), ktorú som si obľúbil a spoločne s bratom sme ju začali aplikovať.

Poznatky zakladateľa OA Patricka McKeown boli natoľko prakticky zaujímavé, že ma motivovali k tomu, aby som sa ponoril do metódy hlbšie, a aby som ako inštruktor mohol svoje poznatky šíriť ďalej medzi športovcami a trénermi, ktorí majú záujem zlepšovať svoj výkon.

Po úspešnom absolvovaní kurzu a štúdia sme radi, že môžeme teraz ako pohybovo regeneračné centrum DEVA spolu s kolegami učiť trénerov a športovcov komplexný systém, ktorý sme získali poznatkami zo spomenutých techník, metód a znalosťami zo svetovo uznávaných fyzioterapeutických metód. Na našom webe: www.devagym.sk sa dozviete viac informácií.

Zistili sme, že neexistuje jediná metóda alebo technika pre všetkých, ale správna kombinácia viacerých prístupov pre danú osobu. Preto je pre nás dôležitá najmä vzájomná komunikácia a neustále vzdelávanie.

Organizujeme workshopy, online kurzy a pobyty, na ktorých všetky tieto poznatky odovzdávame ďalej. Učíme hlavne na Slovensku, v Česku a Grécku.

Viac informácií zdarma nájdete na tu:

Oxygen Advantage kurz Sprievodca dychom: https://devagym.sk/oxygen-advantage-email-kurz/ 

Technika dýchania Oxygen Advantage: https://rb.gy/fldt1

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop