Tomáš Čapek
Czech Republic

Countries

  • Czech Republic

Cities

  • VELTRUSY
Jsem studentem tělocviku na PF UJEP a rád trávím čas venku, ideálně mimo město. Dlouhé roky jsem hrával florbal, ale teď mě baví více outdoorové sporty (např. turistika, lezení, OB, cyklistika, běžky atd.), vše ale provozuji tzv. rekreačně, nejedu na výkon. Pro mě sport není jen o najetých kilometrech, výsledném času běhu nebo vstřelených brankách. Zvlášť po tom, co jsem se setkal s fenoménem funkčního dýchání a stal se instruktorem OA, jsem zjistil (a stále zjišťuji), co vše má na můj pohyb vliv – a nestačím se někdy divit.

Rád pracuji s kýmkoli, kdo jeví zájem a chce sám sebe rozvíjet. Budu rád fungovat jako opora, pomocník, třeba i lehce popostrčím, ale hlavní impuls musí jít od klienta. Nezáleží tedy, zda se jedná o vrcholového sportovce či člověka s pohybovým omezením. Rád pracuji s jedinci, případně malinkou skupinou, jelikož je zde větší prostor pro individuální přístup. Výzvou pro mě ale budou i týmové sporty, kde mají techniky OA jednoznačně také své místo. OA ale není jen o technikách, je to o celkovém přístupu a chování k sobě, to je potřeba si uvědomit.

V rámci studia na VŠ jsem absolvoval roční studijní pobyt v zahraničí. Hodně času pro sebe, dlouhé rozjímání a meditace v nekonečné a divoké přírodě severního Norska mi otevřelo mnoho dalších možností a začal jsem také jinak nahlížet jak na okolní svět, tak sám na sebe. Lehčeji, vnímavěji, s větší pokorou ke svému tělu. Krom uvedených sportů se taky rád vědomě procházím přírodou, nejlépe lesem, neskutečnou zásobárnou životní energie, která je nám volně k mání.

Vyskytuji se převážně v Ústí nad Labem, případně v okolí Kralup nad Vltavou. Preferuji spíše osobní setkávání, ale nebráním se ani online konzultacím.

Těším se na případnou spolupráci!

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop