Vladimíra Bordier
Czech Republic

Countries

  • Czech Republic

Cities

  • PRAGUE
Celoživotně praktikuji rozmanité sportovní a pohybové aktivity. Většinou byly spíše dynamického rázu jako běh, tanec, lyže, tenis apod.

Až poté, co jsem objevila zhruba před 20 lety techniku Pilates, jsem si uvědomila, že tempo není v rychlosti a poprvé jsem si „všimla“ jak důležitou roli hraje dech při fyzické aktivitě.
Nejprve jsem se Pilates věnovala  s velkým nadšením jako student, později jsem ho začala vyučovat, ale opravdový přínos dechu a jeho magickou zklidňující schopnost jsem objevila až nedávno.
Trpěla jsem několik let silnou nespavostí a byla mi diagnostikována spánková obstrukční apnoe. Poté, co jsem dlouho a marně hledala uspokojivá řešení v oblasti klasické moderní medicíny, jsem začala sama pátrat v jiných vodách a postupně se nořit do technik jako pranayama, meditace, OMT, otužování a v neposlední řadě Oxygen Advantage a začala dech vnímat jako nádherný nástroj ke zklidnění těla i mysli, k obecnému upevnění zdraví a fyzických schopností a tím ke svému postupnému vyléčení.
Jako věčně zvědavý student různých učení a technik vnímám Oxygen Advantage mimo jiné jako pojítko mezi učením východního a západního typu , stejně jako Pilates.

V současnosti vyučuji v Praze  jednotlivce i skupiny, muže, ženy i děti všech věkových skupin. Pracuji s principy pilates  a jogy se zaměřením pozornosti na práci s dechem a na uvědomění si vlastního těla a jeho propojení s myslí a duší.
Jsem vděčná , že mohu v životě dělat to, co miluji a milovat to, co dělám J.

I have always been physically active, practicing mostly intense sports such as running, dancing, jumping, skiing…

When I fell in love with Pilates almost 20 yrs ago, I then realized how beneficial it was to slow down the intensity of my activities and connect the movement with breathing.

I have become a passionate pilates student, later a teacher, but I had never appreciated the magical power of breathing until recently, when – after I had failed finding answers in modern medicine – I healed and recovered from sleeplessness through different techniques , such as pranayama, meditation, OMT, cold exposure, OA and other methods to become still and self /breath aware .

In my current studies I have been influenced by teachings from different cultures and discovered Oxygen Advantage. It connected many dots between the western and eastern learnings and broadened my teachings skills of physical, mental and emotional health.

I am currently based in Prague, Czech republic, working with both individuals and groups , both men, women and kids of all ages, applying pilates, yoga, breathing and overal self-awarness techniques in my lessons.

I am grateful I can do what I love and love what I do J.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop